محصول به سبد خرید اضافه شد
0
فروشگاه دستگاه تصفیه اب| وارد شوید

 Ph آب چیست؟

تاریخ: 5 مهر 1402
بازدید: 600 views
PH اب

 Ph آب چیست؟

Ph آب را می توان اینگونه تعریف کرد: واحدی بین المللی که برای مقدار اسیدی بودن آب به کار می رود. بازه ی مقادیری که این فاکتور می تواند داشته باشد مقادیر بین 0 تا 14 است اگر این مقدار کمتر از 7 باشد آنگاه آب خاصیتی اسیدی پیدا می کند که با حل کردن موادی که لوله های آب را تشکیل می دهند موجب خطرات زیان باری می شود. با اضافه کردن فیلتر های قلیایی به آب مانند اکسید منیزیوم و یا کربنات کلسیوم می توان این فاکتور را در حالت عادی خود یعنی 7 یا 7.5 قرار داد. هنگامی که Ph آب در حالت عادی خود باشد موجب خون رسانی به سلول های بدن می شود.

PH اب

بررسی Ph آب و تاثیرات آن

برای اینکه تصفیه ی آب و فاضلاب به صورت موفقیت آمیز انجام شود باید مقدار این فاکتور را کنترل کرد.این مقدار در  آب های شرب که از لوله های خانگی بیرون می آید به طور میانگین 7 می باشد.

به سه روش می توانیم Ph آب را بفهمیم که عبارتند از : 1- استفاده از Ph سنج پرتابل 2- بردن مقداری از آب مصرفی به آزمایشگاه و کمک متخصصان 3- کاغذ رنگی شناساگر

دما تاثیرات به سزایی بر روی Ph دارد. لازم است بدانید اسیدی بودن و Ph آب با هم تفاوت دارند. اسیدی بودن یعنی اینکه یون های هیدروژن از یون های هیدروکسید بیشتر باشند. در رابطه با آب خالص می توان گفت غلظت یون های هیدروژن و هیدروکسید همیشه ثات است و آب همیشه خنثی است. یعنی اگر دما افزایش یابد آنگاه Ph آب کاهش می یابد. این مقدار در آب خالص همیشه عدد 7 می باشد. اما اگر دمای آب را افزایش دهیم آنگاه Ph آب خالص به 6.14 می رسد. اما این آب همچنان خنثی است.

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید.

رفتن به بالای صفحه

دسته‌ها

۰۹۱۲۵۰۲۵۳۶۱
با ما در تماس باشید


 © تمام حقوق مربوط به خانه اب ایران می‌باشد.

Call Now Buttonدریافت مشاوره و راهنمایی خرید