فروشگاه دستگاه تصفیه اب| وارد شوید

تاریخ: 4 تیر 1398
بازدید: 6 views

بررسی کیفیت آب و عوامل موثر بر آن

کیفیت آب به عوامل متفاوتی بستگی دارد از جمله: عوامل شیمیایی- عوامل فیزیکی- زیست شناختی و پرتو شناختی. سازمان های مربوطه تصمیمات فنی و علمی و سیاسی خاصی را برای تعیین و تنظیم استاندارد های آب در نظر می گیرند.

این پارامتر را می توان با دو شاخص یعنی 1- شاخص های میکروبی آب 2- بررسی فیزیکی و شیمیایی آب بررسی کرد. بر اساس استاندارد های تعیین شده برای کیفیت آب می توانیم بگوییم پارامتر های زیر در تعیین کیفیت نقش دارند :

کل کلیفرم- کلیفرم مدفوعی- قلیائیت- رنگ آب- Ph آب- مزه و بوی آب- فلزات و نمک های محلول در آب- ریز ساز واره یا ریز زیوی ها مانند باکتری- فلزات و شبه فلزات محلول- مواد آلی محلول در آب- رادون- فلزات سنگین- مواد دارویی- مکمل های گیزنی

آلایندگی آب

تاثیرات کیفیت آب در سلامت عمومی جامعه

اگر پارامتر های میکروبی و شیمیایی و فیزیکی مطابق با استاندارد های مورد نظر سازمان بهداشت نباشند آنگاه کیفیت آب پایین می آید و در این صورت سلامت عمومی جامعه به خطر می افتد. باید بدانیم این موضوع با سلامت جامعه و بهداشت فردی و عمومی مردم رابطه مستقیم دارد. در واقع باید بگوییم ویژگی کیفی آب مصرفی بر زندگی و سلامت مردم تاثیرات بسیار مهمی دارد..

در کشور های جهان سوم و در حال توسعه علاوه بر اینکه منابع آب کم هستند تکنولوژی مناسبی برای تصفیه ی آب و توزیع آن وجود ندارد که این موضوع می تواند نگران کننده باشد.

همانطور که گفتیم کیفیت آب از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین باید شرایط بهداشتی و استاندارد برای آب آشامیدنی تامین شود. از مهم ترین شاخص های کیفی آب که تا به حال وضع شده اند می توانیم از شاخص کیفی آب طراحی شده توسط انجمن ملی بهداشت آمریکا- شاخص کیفی آب طراحی شده توسط انجمن محیط زیست کانادا و شاخص کیفی آب اورگان نام ببریم.

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

دسته‌ها

۰۹۱۲۵۰۲۵۳۶۱
با ما در تماس باشید


 © تمام حقوق محفوظ است